Instytut Badań Zmian Społecznych Partner portalu

Portal Zmiany Społeczne dołącza do OGB Pro!

6 lipca

OGB Pro to pierwsza w Polsce usługa dostępu do unikalnych sondaży, prognoz i analiz. Profesjonalne narzędzie do analizy społecznej oraz polityki – zarówno tej ogólnopolskiej, jak i samorządowej. Teraz do OGB Pro dodajemy portal ZmianySpoleczne.pl, który będzie analizował zachodzące przemiany w polskim społeczeństwie.

Rusza usługa OGB Pro

Od dzisiaj Zmiany Społeczne będą funkcjonować na nowych zasadach, dołączając do OGB Pro, pierwszej tego typu usługi w Polsce udostępniającej unikalne sondaże, badania, analizy i prognoz. To swego rodzaju Netflix badań dla każdego, kto chce mieć pełną wiedzę nie tylko o polskiej polityce, lecz także o procesach w polskim społeczeństwie.

W najbliższym czasie chcemy, aby informacje prezentowane na Zmianach Społecznych dorównały regularnością prezentacji i formułą prowadzenia naszym pozostałym portalom – Lokalnej Polityce i Stanowi Polityki. W ten sposób chcielibyśmy dołożyć trzeci obszar do OGB Pro – obok analiz polityki ogólnopolskiej i samorządowej, zamierzamy ukazywać procesy przekształceń w polskim społeczeństwie. Szczególnie teraz, w okresie permanentnych rewolucji w polityce, technologii, relacjach społecznych czy kulturze taka wiedza może okazać się kluczowa – do zrozumienia Polski, mówiąc górnolotnie.

Już jutro opublikujemy raport przygotowany przez Instytut Badań Zmian Społecznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) na temat tego, dlaczego Polacy nie chcą się szczepić i co może ich przekonać do zmiany zdania. Szczepienia to kluczowy element powrotu do normalności, dlatego wyzwaniem polskiego państwa będzie przekonanie nieprzekonanych. Niedługo opublikujemy też analizę zmian, jakie zaszły w Polsce w dziedzinie kultury. Zwrócimy uwagę na materialne podstawy produkcji kulturalnej – biblioteki, kina, domy kultury. Sprawdzimy, jak ich liczba zmieniała się na w przeciągu ostatnich lat i jak rozkładało się przestrzennie zagęszczenie tych instytucji. W ten sposób możemy rzucić nowe światło na zmiany w naszym społeczeństwie oraz konstruowane podziały na Polskę A i B. Wszystko to w oparciu empiryczne analizy, bez stronniczych i niepopartych opinii.

W kolejnych tygodniach pojawiać będzie się coraz więcej danych i analiz opisujących zmieniające się polskie społeczeństwo. 

OGB Pro to Regularne sondaże parlamentarne, poparcia polityków, badania dotyczące samorządu, cykliczne raporty… Oprócz tego prognozy poparcia na każdym poziomie od prezydentów miast po sejmiki, wybory do sejmu, senatu, europarlamentu i wybory prezydenckie. Co równie ważne, przekazujemy przystępnie i wielostronnie całą wiedzę z badań, jaką posiadamy. To oznacza możliwość analizy danych na wszystkie sposoby, biorąc pod uwagę płeć, wiek, wielkość miejscowości, poglądy polityczne czy kwestie religijne. 

Mamy nadzieję, że ten poziom wiedzy i analiz przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy chcą znać stan polityki i społeczeństwa w Polsce.